پاورپوینت مرمت خانه مهدی پورشوشتر

پاورپوینت مرمت خانه مهدی پورشوشتر

پاورپوینت مرمت خانه مهدی پورشوشتر

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع مرمت خانه مهدی پورشوشتر

 

 در قالب ppt ودر66اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق: 

تاريخچه و وجه تسميه اثر:

خانه مهدی پور از بناهای دوره قاجار است که در حال حاضر به دو قسمت تقسیم شده است. نام بنا از نام مالک فعلی آن گرفته شده است. در گذشته متعلق به خانواده قصاب بوده است.

سر در ورودی خانه بسیار زیبا ست که در پیشانی آن تزئینات آجر کاری از نوع خوون چینی ست . همچنین در این ورودی کتیبه­ای سنگی با مضامین اسلامی نظیر انا فتحنا و 5 تن با ماده تاریخ ساخت خانه و نقوش گل و مرغ و دهان اژدری قرار دارد. در قسمتی از حیاط تراسی بزرگ به ارتفاع 1.30 سانتی متراحداث شده است این خانه دارای 5 اتاق و یک غرفه در بالای سر در ورودی          می باشد ، ایوان و فضاهای خدماتی نیز  ایجاد شده است

خانه  مذکور دارای 2 حیاط و 2 راه پله برای پشت بام می باشد ، این بنا دارای 3 اشکوبه - شبستان ، شوادان  و همکف بوده است. تزئینات آجری زیبایی نیز در نمای داخلی خانه به چشم می خورد. البته لازم به ذکر است که این خانه قسمتی از کل بناهای احداثی بوده است که اکنون در تملک 2 نفر می باشد. 

از ویژگیهای این خانه تزئینات گچبری و آجرکاری آن است . بویژه سر در ورودی آن با کتیبه ی سنگی و تزئینات آجرکاری از نوع خوون چینی.

این بنا در حال حاضر به 2 قسمت مجزا تقسیم شده است. همچنین مداخلات ناموزونی در اثر صورت گرفته است

فصل دوم:

1-تهیه نقشه های اسیب نگاری،پلان،نما،مقطع درمقیاس1/100

       3-تهیه دسته بندی اسیب وارائه گذارش ازآسیب های وارده

دسته بندی آسیب ها  

 آسیبهای طبیعی

1 - رطوبت نزولی  

2- ریختگی و پوسیدگی مصالح

3 - تخریب تزیینات

 

علل و عوامل تخریب بنا :

بعد از كسب دانشي كامل در مورد يك بناي تاريخي ، وظيفه مرمتگر تشخيص علل تخريب مي باشد تخريب هاي ايستايي

رفتارمواد و مصالح ساختماني ، عوامل فيزيكي ، شيميايي ، بيو شيميايي ، بيو لوژيكي و گياه شناسي و همچنين مقاومت اين مصالح را در برابر فشار

علل و عوامل طبيعي كه اثرات طولاني مدت دارند :

هر بنا بوسيله جو احاطه شده و موقعيت هاي متفاوت زمين و جو بر زندگي بنا تاثير مي گذارد .

تاثيرات فيزيكي :

تاثيرات آب در حالات فيزيكي مختلفش ، تاثير باد ، حركت امواج و حركات زمين و .... ميباشد . اين تاثيرات همگي به راحتي قابل شناسايي مي باشند . عموما تاثيرات فيزيكي  به جزآنچه كه در ارتباط با آتش هستند خيلي آرام عمل مي كنند  . بنابر اين بايد در تجزيه و تحليل در خود ساختمان مطالعه شوند .

علل وابسطه به آب :

رطوبت باران در آجر كاري توسط خاصيت موئينگي ميشود . تاثيرشيميايي حاصل از اين عمل وميزان اضافه آب باعث تخريب ايستايي مي شود .