پاورپوینت مطالعه وبررسی روستای وهابیه

پاورپوینت مطالعه وبررسی روستای وهابیه

پاورپوینت مطالعه وبررسی روستای وهابیه

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع مطالعه وبررسی روستای وهابیه 

 

 در قالب ppt ودر92اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق: 

روستاي مورد مطالعه در مختصات جغرافيايي 31 درجه، 35 دقيقه و 38 ثانيه عرض شمالي و 48 درجه، 52 دقيقه و 36 ثانيه طول شرقي و در ارتفاع 20 متری از سطح دریای آزاد واقع شده است.

این روستا در فاصله 35 کیلومتری شمال مرکز بخش (شهر اهواز) و 20 کیلومتری شمال شرقی مرکز دهستان (روستای گبیریک) واقع گردیده و سکونتگاه‌های روستایی شری مری و شهید لفته کشتیبان به ترتیب در 1/5کیلومتری جنوب و 3 کیلومتری شمال قرار گرفته‌اند. نزدیکترین شهر به روستا ملاثانی واقع در 2 کیلومتری جنوب شرقی روستا مي‌باشد و راه‌های ارتباطی آن جاده دسترسی آسفالت شده‌ای است که از سمت جنوب به سه راهی ابوبقال و نهایتاً شهر اهواز و از سمت شمال به سمت تصفیه خانه آب هدایت می‌گردد همچنین جاده‌ایی است که از سمت جنوب  روستای مورد مطالعه به روستای شری مری منتهی می‌گردد. روستای مورد مطالعه در یک حوزه دشتی واقع گردیده است و آب و هواي آن به تبعيت از آب و هواي منطقه در تابستان گرم و خشك و در زمستان باراني و مرطوب است. فصل گرماي اين منطقه معمولاً از ارديبهشت ماه شروع شده و تا مهرماه ادامه دارد و در طول چهارماه از دوران گرما هوا كاملاً خشك و ميزان رطوبت به حداقل ممكن مي‌رسد.

بررسی وضعیت فرهنگی

اهالي روستاي وهابیه مردماني مسلمان و شيعه مذهب با قوميت عرب و از طايفه وهابیه مي‌باشند كه به زبان عرب تكلم مي‌كنند. مردم روستاي فوق‌الذكر زحمتكش، خوش برخورد و مهمان ‌نواز هستند و مردان و زنان در كنار هم در روستا به فعاليت‌ اقتصادي مي‌پردازندر روستاي مورد مطالعه ،بخش اقتصادي شامل زير بخش‌هاي زراعت و نخلداری و دامداري و صنایع دستی که شامل:قالیبافی.حصیر بافی و گلیم بافی مي‌باشد. کشاورزی مهمترین فعالیت اقتصادی ساکنین این روستا محسوب می‌گردد.

شکل و فرم بنا های روستا تحت تاثیر نوع کار و فعالیت و سطح درامد ساکنین  روستا به صورت ساده وبدون تزئینات و تجملات بوده وبا توجه به  نوع فرهنگ ساکنین و معيشت خانوارها در روستا  که سبب مي‌شود كارهايي از جمله كشاورزي و ساير خدمات و توليدات وابسته به آن در منازل صورت بگيرد  منازل  دارای فضا های  خدماتی چون طویله .انبار علوفه و کارگاه قالیبافی.و فضای جهت پذیرایی  از مهمان که مضیف نام دارد، می باشد.

معابر اصلی درجه یك:

در روستای وهابیه، معبر اصلی درجه یك در ناحیه غربی روستا و در راستای غربی- شرقی از جاده بین روستایی به سمت سه راهی ابوبقال منشعب شده از مرکز روستا عبور نموده و نهایتاً در جنوب روستا به  جاده بین روستایی به سمت روستای شری مری منتهی می‌گردد. سطح این معبر خاکی میباشد و کاربرهای مسکونی و زمین‌های کشاورزی روستا در حاشیه آن احداث گردیده‌اند.

این معبر با عرض تقریبی 4 متر، طول 290 و مساحت 2770 متر مربع، 6/54 درصد از معابر به عبارتی بخش عمده معابر روستا را به خود اختصاص میدهد